08
Kvě

Mé jméno je Tomáš Balák

Mé jméno je Tomáš Balák a je mi 28 let. Pocházím z Prostějova, který leží poblíž Olomouce a tudíž zastupuji spolek ZVÍŘATŮM SRDCEM pro oblast Moravy.

V tomto roce mě čekají státnice na Právnické fakultě v Brně, rozhodl jsem se však této práci věnovat pouze okrajově v rámci tohoto projektu na pomoc zvířatům. Za svůj dosavadní profesní život jsem prošel řadou brigád a prací v nejrůznějších oborech, abych si vyzkoušel co mě naplňuje. Mezi výše zmíněnou řadu prací například patřil prodej sportovních potřeb, práce v zahradnictví, práce v administrativě a nakonec i práce ve firmě, která prodává průmyslovou chemii.

Při rozhodování o dalším angažmá, to pro mě byla jasná volba, neboť od malička vyrůstám se zvířaty a když je příležitost jim pomoci a vytvořit důstojné životní podmínky, kterých se jim nedostává, tak neotálím. Díky svému právnickému vzdělání, zkušenostem z obchodu a komunikaci s lidmi během prodeje, se domnívám, že mohu pomoci dostat tento spolek do širšího podvědomí veřejnosti a vyzvat tak lidi z venku, aby nám s touto prací také pomohli.

Organizace ZVÍŘATŮM SRDCEM má řadu projektů, které mají pomoci světu zvířátek.Velmi se mi líbí, že tento projekt není zaměřen pouze na jednu konkrétní činnost, ale rozvíjí nová azylová centra, shání jim pomoc jak materiální tak i finanční, ale především že šíří osvětu o tom, jak se zvířáty důstojně  zacházet, jak se o ně starat a to již od těch nejmladších generací ve školách. Tento projekt je podle mě nejdůležitější, neboť dnešní doba je velmi násilnická a nepřátelská a je třeba vést mladé lidi k porozumění a solidaritě ke zvířatům, která jsou nedílnou součástí našeho světa.

Mým úkolem je sehnat pomoc ostatních lidí a přivést je k našemu spolku. Ukázat, že děláme správnou věc.
Doufám, že se najdou lidé, kteří nám pomohou dopřát našim zvířecím přátelům klidný život.